Právě jste zde: Home Články Cestování Expedice Irsko

Expedice Irsko

nahledSice je to blbá výmluva, ale zároveň těžká realita.

Všem, kteří navštěvují mé stránky pravidelně se moc omluvám za dlouhodobé nicnedělání. Hned jak to bude možné, budu se snažit vše dohnat. Má vlastní práce mě, momentálně neskutečně vysává. Nemám ani čas, napsat pár řádků o podzimní expedici do Irska, která se uskutečnila v říjnu 2013. Je u mě zvykem napsat jak celá akce proběhla a co vše jsme za dobu pobytu zažili a navštívili. Celé by to bylo na dlouhé vyprávění. Zážitků bylo mnoho, bohužel i jeden nepříjemný. Hned druhý den se mi klaněl stativ s fotoaparátem k zemi, lépe řečeno na ostrý útes. Samozřejmě tak blbě, že se hořčíková slitina na fotoaparátu rozlouskla jako ořech. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Objektiv to odnesl uraženou přední krytkou kolem čočky a fotoaparát rozštípnutým hranolem + rozlousknuté tělo a utopená drátospoušť ve slané vodě (ta byla rovnou KO!). Nevím komu bych měl poděkovat, ale i přesto, že bylo vidět dokonale do útrob přístroje, vše fungovalo a po poskytnutí první pomoci (rychlonáplast na odřeniny) posloužila jako dokonalá izolace proti vlhkosti.  S takto nazdobenou mašinkou jsem odfotografoval zbytek cesty a hned po příletu do Prahy dostal řádné ošetření v servisu (drahá sranda!!!).  

Tak mi to stejně nedá, napíšu aspoň  „ PÁR ŘÁDKŮ“.

Zemně větru a deště.

Možná to zní příliš drsně, ale je to tak. Irsko je na mém seznamu zemí,  kde neustále fouká silný vítr a často prší. Není to tak stále, nejvíc záleží v kterou roční dobu zemi navštívíte. Místní rodáci, když uslyší, že chcete v říjnu vyrazit do této zemně, fotografovat  krajinu, budou si klepat na čelo. A hned se vám budou snažit tuto myšlenku rozmluvit, s argumenty, že je to snad to nejhorší období na počasí. Ano,něco na tom bude, od října do března tu opravdu prší nejčastěji a občas se shledáte i se sněhem, ale to jen ojediněle. Při plánování cesty jsem s touto variantou, samozřejmě počítal,  přesto jsem si jí nepřipouštěl.

I přes důkladnou přípravu, zaměřenou na vyhledání zajímavých míst z domova na pc, jsem tuto expedici bral více méně jako prozkoumávání a objevování neznámého. A když bude počasí přát, náležitě toho využít. Co se nepovede a bude se mi to jevit jako velmi zajímavé místo, pro příští návštěvu, zaznamenám si do mapy. Zajímavých míst, které by stáli za fotografii jsme viděli  mnoho, jen to počasí nebylo, vždy nakloněno na naší stranu. O to větší důvod se opět vrátit a pokusit se o štěstí v jiné roční době (třeba na jaře???).

Přikládám aspoň pár fotografií.     

 

irsko xv
The Dark Hedges

irsko xi
Giant´s Causeway

irskoxviii
Magheraclocher beach

irsko ix
Doonagore Castle

irsko vii
Poulnabrone dolmen

irsko xvi
Fanad Co Donegal

irsko xxvi
Rossbeigh beach

irsko xxviii
McCarthy Castle

irsko xix
Ballinskelligs beach

irsko xx
Cromwell Point Lighthouse

 ROSS ERILLY
Ross Erilly

CLASSIEBAWN CASTLE i
Classiebawn Castle

irsko xxv
Ross Castle

Abych Vás nepřesitil množstvím fotografií, tímto můj výběr končí, poklud máte chuť shlédnout kompletní kolekci  ve větším rozlišení tak klikněte: 

Mé kolekce: Irsko(Ireland)

Přeji Krásný den

Evžen Takač

 

 

Náhodné fotografie


Orchidej
Orchidej-9
Ross Castle
Veverka obecná (Sciurus vulgaris)
Schrammstein (Německo)
Gekon (Nephrurus amyae)
Tulipánová (Holandsko)
Cromwell Point Lighthouse
Holandsko
 Terej bílý (Morus bassanus)